GİRİŞ

                                  GİRİŞ

            Hamd âlemlerin Rabbine, salât ve selam onun yüce Resulüne, rahmet selamet ve berekette tüm müminlerin üzerine olsun.

            Şu kısacık ömrümü biraz olsun bereketlendirmek adına, ölüm yakalayınca geride amel defterimde belki bir sahife olması adına, şu tükenmiş dünyanın semalarında hakkı haykıran cılız bir ses olma adına, karanlığa bir mum yakma adına. Bir canın hidayetine veya bir yanlıştan dönmesi adına, bu satırları okuyan bir garip el semaya kalkarda bu fakire bir dua gönderir diye karaladım bu satırları.

            Kitabımda ayet ve hadislerin dışında kalanlar öz değil kabuktur. İlim değil fikirdir. Cevher değil cüruftur. Bir kıymet gördün veya satırların arasında kendine rastladınsa dur alacağını al. Eğer kendini bulamadınsa fazla takılma. Rahmanın ayetlerine ve onun rahmet peygamberinin hadislerine zaman ayır.

            Şurası muhakkak ki, insan yaptığı her şeyi güzel yapmak ister. Bizde âcizane Rabbimizin verdiği gücümüzü harcadık. Bazen öyle odu ki bir yazıyı yazmak için günlerce tefekkür etmek nasip oldu elhamdülillah.

            İtiraf etmeliyim ki, insan yazı yazmadan yazmanın zorluğunu anlamıyor. Elbette ki kopyala yapıştır bundan istisnadır.

Biz kitabımızı yazarken özellikle bu kitaba ihtiyaç var mı diye sorguladık kendimizi. Çünkü yazılanları tekrar etmek sadece yazmak için yazmaktır. Kopyala yapıştır ise ibni kayyımın dediği gibi düpedüz eşkıyalıktır. Bu cümleyi söylerken yüzlerce kitabı tarayarak onların en kıymetli cümlelerini bize aktaran âlim kardeşlerimizi ayrı tutuyoruz, yoksa insafsızlık etmiş oluruz. Çünkü onlar bal toplayan arılar gibidirler.

            Özellikle kitabın tashihinde azami derecede gayret gösteren “ Evrensel Hutbeler” kitabının yazarı Hasan Ortakaya kardeşime burada teşekkürü bir borç biliyorum.

Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam18
Toplam Ziyaret142073
NAMAZ VAKİTLERİ