MUHAMMED AYDIN
yaaa_8@hotmail.com
NEREYE EY DÜNYA?
02/07/2011

 NEREYE EY DÜNYA?
Nereye dünya...Niçin sürekli kaynıyorsun? Yoksa bize mi kızıyorsun? Artık çekilmez oldun biliyor musun? Sebebini sen bizden daha iyi biliyorsun. Yoksa "Allah'ın size yüklemediği yükü, siz kendinize yüklediniz" mi diyorsun?

Şu, üstünde yaşayan insan var ya...Hani yaratılış gayesini unutmuş, kalkıp her şeye kafa tutmuş. İşte "O" kızdırıyor seni Bu durum karamsar kılıyor beni. Dünyanın bir tarafı iç karışıklıklar. Bir tarafı tsunami, deprem, savaşlar... Hep yanımızda kavga gürültü var; tanklar, bombalar, uçaklar... Saz oldu silahlar, nota oldu kurşunlar! Birde sana kul olmuş iğrenç uşaklar. Sadece senin geçiciliğine vurulmuş âşıklar. "Biz" körüz "Sen" sağır, hâlâ sana güzel diyor insanlar. Paraya tapan menfaatperestler. Sen var oldukça bitmeyecek bu iğrençlikler. Unuturuz bazen iki karış mermere dört satır yazı olacağımızı... Nefsimiz tatmin olmadı, alamadık senden alacağımızı.

Bilmem ki Dünya... Seni nasıl değiştirmeli? Yaratanın kuralına uymadık, diklendik. Eee nazımız sana da geçmedi. İyimser olalım dedik, mutluluğumuzu karamsarlığının içinde erittik. İyi düşünelim dedik, kötülük kalbimizde , söz geçiremedik. Vazgeç bizden dedik, dedik ama söz geçiremedik.

Yeter Dünya, sıktın artık! Biz senden bıktık, kendimizi bıraktık. Kırma bizi sen de bizi bırak artık.

MUHAMMED EMİN AYDIN
SEVİM KÜRÜM ANADOLU LİSESİ
"KATRE" DERGİSİ

 3266 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Tebrikler.     02/08/2011 12:50

Güzel bir deneme, devamını beklerin. Nerden feyz alacağını biliyorsun..
YAKUP SIRRI ERDOĞAN

Yazarın diğer yazıları

ÜMMET - 06/09/2016
Ümmetin bu çetin günlerinde ümmetin ne demek olduğunu gayet iyi bilen Müslümanlara Ümmet coğrafyasından güzel ve olumlu şeyler yazmak isterdim. Lakin milyonlarca Müslüman ıstırap altındayken pek de pozitif yaklaşamayacağım.
BEKLE(N)MEDİK!!! - 23/10/2012
Her şey yerli yerindedir. Olduğu gibidir. Güzel bir hava vardır ve pazardır. Kimi pikniğinde, kimi dersanesinde kimi düğünündedir. Birkaç saniye sonra olacaklardan hayvanat hariç herkes habersizdir. Ve o an!!!
HASED - 11/04/2011
Davud, Hz. Sadık'ın şöyle buyurduğunu naklediyor: Ra-sulullah buyurdu ki: "Allah (azze ve celle) Musa b. Imran a şöyle dedi: Ey İmranoğlu, kendi fazlımdan insanlara verdi¬ğim şey sebebiyle onlara hased etme, gözünü ona dikme.
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam11
Toplam Ziyaret147111
NAMAZ VAKİTLERİ